Ortanis.pl

FAQ

Kiedy nowy kot bo chce kupić?

Kocich macic nie należy poganiać. W hodowli mamy tylko kilka kotek i nie zapylamy ich częściej niż raz w roku wiec czasem trzeba cierpliwie poczekać na nowy miot. Zwykle na głównej stronie piszemy kiedy się spodziewamy nowego miotu.

Chcę kotkę, macie samiczki? Patrzyłem na miot i są sami chłopcy, nie chcę chłopca, mogę dostać kotkę?

Sprawdziłem jeszcze raz i w kojcu nadal są sami chłopcy, i obawiam się, że jak sprawdzę trzeci raz to nadal będzie tak samo. Jeśli w miocie mamy 2 chłopców i 2 dziewczynki to żadna siła ani propaganda gender nie zmieni płci tych kotków. Trzeba poczekać na kolejny miot. Sooooorrrryyyyyyy!

Mam uczulenie na kota, będzie mi to przeszkadzać jeśli kupię słodkiego kociaka?

Jeśli masz uczulenie na sierść kota to żadna miłość, mruczenie ani odkurzanie domu Ci nie pomoże, może warto przemyśleć życiowe priorytety i zacząć od terapii odczulającej. Jeśli masz wątpliwości czy masz uczulenie to zapraszam na wizytę do naszej hodowli. Możesz się pomiziać z kotami, włożyć twarz w koci grzbiet, jeśli oczy Ci nie wypłyną ze łzami i nie dostałeś astmy to raczej jest dobrze (nie jestem lekarzem, ale chyba jedno kichnięcie powinno dać do myślenia)

Ile za kota?

2800zł za kota na kolanka i 5000zł za kota hodowlanego.
Kotek kosztuje tyle ile ma napisane przy swojej aukcji/ogłoszeniu/poście. A jeśli niema napisane to znaczy, że już się sprzedał i niema ceny.

Czemu tamten kot jest tańszy?

Ceny kociąt się różnią czasem, niektóre koty bardzo subiektywnie oceniamy jako lepsze pod kątem hodowlanym np. widzimy, że kocię ma już bardzo długą grzywę i okrągły pyszczek czyli cechy które będą bardzo pożądane przez hodowców. A jeśli np. kotek ma o 1cm za krótki ogon to na wystawie może być gorzej oceniany ale w domu taki kot żebrząc o szynkę wygląda wystarczająco godnie i tylko ekspert zauważył by różnice - taki kot jest zdrowy i może być nieco tańszy.

Muszę dostawać wyprawkę z kotem? I tak zamierzam kupić te rzeczy.

Z doświadczenia wiem, że często gęsto w dniu transakcji zakupu kota, trzeba odebrać dzieci ze szkoły, ochrzanić sąsiada, że krzywo zaparkował, zgarnąć męża z pracy, wrócić się do domu po dowód osobisty, spóźnić się do banku po kasę i w konsekwencji zapominasz kupić tą kuwetę dla kota. Dlatego naszym obowiązkiem jest zapobiec takim wypadkom i zapewnić kotu i Tobie bezpieczny przejazd do domu i pełny pakiet startowy. Kupujemy takie rzeczy jak transportery, żwir do kuwet w dużych ilościach i robimy to taniej, kotek czuje się też pewniej gdy czuje znajome zapachy w nowym domu.

Ale poco mi transporter? Całą drogę będę trzymać kota na kolankach.

Koty nie przepadają za zmianą miejsc, to jest dla nich stresujące. Dodaj do tego jeszcze fakt, że kotek jest w nowych obcych rękach. Jest bardzo krótka droga, że kociak spanikuje wyrwie się z twoich kolan i zawędruje w najlepsze miejsce do kryjówki czyli pod pedał hamulca w samochodzie. Czy muszę pisać jakie są tego konsekwencje? Kontenerek kosztuje 20zł a po dojechaniu do domu będziecie miziać kotka do woli. To tylko parę godzin.

Już nie chcę kota, wyprowadzam się na Alaskę a łosie nie lubią kotów, podjłołem złą życiową decyzję - mogę go oddać?

Niestety tak, możesz go zwrócić. Nie jest to miłe ani dla nas ani dla kota ani pewnie też dla Ciebie, ale jeśli z jakichś powodów nie układa Ci się z małym kochanym koteczkiem który pragnął obdarzyć cię miłością i wprowadzić ciepło do twojego zacisza domowego to możesz go oddać i już nigdy nie usłyszysz jego słodkiego mruczenia przy twoim uszku. Rozwiążemy wtedy umowę i poszukamy dla niego innego domu.

Co to jest ten Inbred i inne krzaczki w opisach? (jak wpisuje w gugla to same koteły w chlebie mi wyskakują)

Współczynnik inbred opisuje na ile "czyste" genetycznie jest skrzyżowanie rodziców. Im wyższy inbred tym bardziej zróżnicowani genetycznie są rodzice, jest to bardzo korzystne dla kociąt. Jeśli współczynnik inbred jest niższy to rodzice mają jakąś linię pokrewieństwa to znaczy, że są w jakimś tam stopniu spokrewnieni a to jest scenariusz nie pożądany. Inbred do naszych rodowodów jest liczony do 5 pokolenia. W skrócie: przy 100% niema żadnego pokrewieństwa między rodzicami (przynajmniej do 5 pokolenia)