Ortanis.pl
28.08.2019
Jaki Maine Coon jest?
To najlepsza rasa na świecie. Jeśli wahasz się między psem a kotem to jest najlepszy wybór. Te potężne i delikatne zarazem sierściuchy mają psią osobowość i koci urok. Łakną twojego towarzystwa i ogrzeją Ci stopy w chłodny dzień. Kapci do łóżka Ci nie przyniosą ale potrafią aportować (jeśli poświęcić im nieco czasu)


Ich potężne jak na koty rozmiary, (dorosły kocur potrafi ważyć 8-10kg) budzą respekt. Szczególne wrażenie robią bujne grzywy i mięsiste silne łapy. Ale to bardzo delikatne i łagodne zwierzęta. Pomimo dużych rozmiarów mają bardzo spokojne usposobienie. Można powiedzieć, że jak na koty to są "zimnokrwiste", bardziej leniwe i ociężałe niż inne koty, wręcz misiowate. Dla porównania gdy bawiłem się kiedyś z młodym syjamem, byłem zaskoczony jego skocznością i zwinnością, wybicie z tylnych łap pod sufit, chodzenie po górnej krawędzi drzwi - normalka.

Maine Coony zupełenie odwrotnie, gdy leci mucha, próbują ją niezdarnie pacnąć z werwą ruszającej cysterny mleka. Oczywiście gdy są młode nie brakuje im wigoru i polują na "czerwoną kropkę" jak oszalałe. Ale z wiekiem przybywa im dostojności i klasycznego kociego "wyrąbania" na wszystko.

Nasz ukochany Rekin (nasz pierwszy kocur) schodzi po schodach żeby się ze mną przywitać gdy wracam do domu, stykamy się wtedy noskami na powitanie. Podczas śniadania siedzi na krześle przy stole i czeka grzecznie na kawałek szynki. Maine Coony są bardzo podatne na tresurę. Nasze koty są nauczone, że takie miejsca jak stół jadalny/salonowy, czy blat kuchenny to wielkie NO GO!, i niewolno im tam wchodzić. Oczywiście kociej natury się nie da zastąpić ludzkimi konwenansami wiec czasem zdarzy się wpadka ale bardzo rzadko.
28.08.2019


Jak to powiedział Kuba: rustykalnie z zewnątrz, modernistycznie w środku. ;D